Σάββατο, 14 Οκτώβριος 2017 19:33

Ήττα στην πρεμιέρα για τον ΑΟΚΧανιά

Γράφτηκε από

Πικρή ήττα για την ομάδα των Χανίων στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής με 72-70 από τον Άρη Νίκαιας. Παρά το εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο που η διαφορά έφτασε και στο +14 για τον ΑΟΚ Χανιά, το κακό τρίτο δεκάλεπτο έφερε τους φιλοξενούμενους σε θέση «οδηγού». Μάλιστα στην αρχή του τέταρτου δεκαλέπτου ο Άρης προηγήθηκε ακόμα και με 10 πόντους. Ο ΑΟΚ έκανε την τελική του αντεπίθεση, ισοφάρισε 70-70 34 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, δύο βολές του Θαλασσινού έκαναν στα 9 δεύτερα το 70-72 και μια κακή επιθετική επιλογή στο τέλος του αγώνα, από τον κορυφαίο του ΑΟΚ Αλεξίου έδωσε τη νίκη στον Άρη Νίκαιας.

ΑΟΚ.ΧΑΝΙΑ-ΑΡΗΣ.ΝΙΚΑΙΑΣ 70-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-16, 43-35, 52-55, 70-72
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (ΡΟΔΑΣ): Παπαδάκης, Σταθόπουλος, Αλεξίου 19 (2), Υφαντόπουλος 4 (1), Σαράντης 2, Μπαγάκης 5 (1), Πούρος 9 (1), Σκαμνάκης 13 (1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 2, Τασιούδης 12, Κοντογιάννης 4.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (ΖΕΡΒΟΥΛΑΚΟΣ): Καρυπίδης 26, Στογιάνοβιτς 3 (1), Κάννας, Κοροπούλης 15 (3), Θαλασσινός 8, Κωνσταντίνου, Γαλίτης 2, Κόλλιας 16, Καπετάνιος 2, Δρίβας, Μπόθος, Βλάμης.