Σάββατο, 17 Φεβρουάριος 2018 16:06

Μεγάλο «διπλό» για τον ΟΦΗ στα Χανιά

Γράφτηκε από

Τη νίκη με 64-56 πανηγύρισε ο ΟΦΗ στα Χανιά . οι παίκτες του Σπύρου Καρλάφτη επικράτησαν του Κύδων συνεχίζοντας το αήττητο στη Β φάση του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΚ. Οι «μελανόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι παίρνοντας το προβάδισμα με 16-6. Οι γηπεδούχοι όμως πάλεψαν για την ανατροπή. Αφού έφεραν το παιχνίδι στο -3 (τέλος 2ου δεκαλέπτου) κατάφεραν να το ισορροπήσουν (44-44) ξεκινώντας το τέταρτο δεκάλεπτο από το …. μηδέν. Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την ψυχραιμία τους με αποτέλεσμα να επικρατήσουνε στο +8 (64-56). Όσον αφορά το δεύτερο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Ηρόδοτο και Ηράκλειο θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα (19/2) στην Αλικαρνασσό στις 17:00.

ΚΥΔΩΝ-ΟΦΗ 56-64

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-16-31-33, 44-44, 56-64
Διαιτητές: Σταυρουλάκης -Μπουζουνιεράκης