Κυριακή, 08 Οκτώβριος 2017 20:57

Βετούλας: «Όποιος και να κέρδιζε, θα κέρδιζε δίκαια»

Γράφτηκε από

Προβληματισμένος με την ήττα της ομάδας του στην Ρόδο, εμφανίστηκε ο Νίκος Βετούλας.
Ο τεχνικός των κρητικών μετά τη λήξη του αγώνα με τον Κολοσσό καθώς η αλήθεια είναι ότι κρητική ομάδα είχε αρκετές ευκαιρίες να πάρει τη νίκη όμως δεν τα κατάφερε.

Αρχικά ο προπονητής της ρεθυμνιώτικης ομάδας τόνισε: «Συγχαρητήρια στον κόουτς και τον Κολοσσό για τη νίκη. Ήταν ένα ντέρμπι από το πρώτο δευτερόλεπτο και φαινόταν ότι θα ήταν κλειστό το σκορ. Θεωρώ ότι το παιχνίδι πήγε έτσι όπως το περιμέναμε. Στο τελευταίο λεπτό ήταν όλα κατά μας και δεν το λέω διαιτητικά. Επιθετικά ριμπάουντ, χάσαμε βολές και σουτ. Το εκμεταλλεύτηκε και κέρδισε ο Κολοσσός. Όποιος και να κέρδιζε, θα κέρδιζε δίκαια.

Συγχαρητήρια και πάλι στον Κολοσσό. Δεν μπορώ να πω ότι χάσαμε από τα δικά μας λάθη. Στο 62-62, φάγαμε καλάθι από τον Χάρις, γιατί γλίστρησε στο σκριν ο Χριστοδούλου. Μετά πήραμε το αμυντικό ριμπάουντ, γλιστράει ο Μούντι μόνος του και δίνουμε την μπάλα. Είναι πράγματα που δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Δεν παίζουμε μόνοι μας», είπε χαρακτηριστικά…

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Ήττα στις λεπτομέρειες για το Ρέθυμνο Cretan Kings